Charakterystyczna dla bezpieczników polimerowych specyfika jest osiągana dzięki ich budowie. Elementy te są wytwarzane z materiału polimerowego, który w normalnych warunkach cechuje się stosunkowo niskim oporem. Gdy dochodzi do przeciążenia, temperatura bezpiecznika rośnie, przez co węglowe połączenia są przerywane. Kiedy prąd przestanie płynąć, element ten ochładza się, dzięki temu możliwy jest jego powrót do pierwotnego trybu pracy.
Skorzystaj z szerokiego asortymentu, profesjonalizmu i wysokiej jakości obsługi, które oferujemy. Kliknij teraz i odkryj świat bezpieczników polimerowych w sklepie elstat.
W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o bezpiecznikach polimerowych, włączając w to ich działanie, oznaczenia, zastosowania i wiele więcej.
Bezpieczniki polimerowe to niezawodne urządzenia elektroniczne. Pełnią kluczową funkcję w ochronie obwodów przed przepięciami i przeciążeniami. Są one szeroko stosowane w różnych aplikacjach, od telefonów komórkowych po samochody elektryczne.
Bezpiecznik polimerowy to element zabezpieczający układ elektroniczny przed uszkodzeniem, które mogłoby nastąpić w związku z przepływem zbyt dużego prądu (np. w wypadku zwarcia). Od innych bezpieczników odróżnia go przede wszystkim możliwość wielokrotnego użycia.
Bezpieczniki polimerowe to uniwersalne komponenty wykorzystywane w wielu różnych sprzętach. Przydają się one wszędzie tam, gdzie użycie jednorazowych elementów byłoby mało praktyczne.. Bezpiecznik polimerowy zastosowanie znajduje więc w przenośnych urządzeniach elektronicznych. Montowane są również w konstruowanych przez pasjonatów instalacjach, ale również na przykład w samochodach.
Idealnie nadają się do wykorzystania w innowacyjnych produktach, które wymagają nowoczesnych zabezpieczeń. Gdy zastosują Państwo bezpieczniki polimerowe w swoim urządzeniu elektroniczym będzie ono działało długo i bezobsługowo.
Choć bezpieczniki polimerowe wyróżniają się dużą praktycznością, w niektórych układach konieczne będzie zamontowanie innego rodzaju elementów. Właśnie dlatego w naszym sklepie znajdziesz podzespoły takie jak bezpieczniki kubkowe, bezpieczniki ceramiczne czy bezpieczniki termiczne. Dzięki temu w łatwy sposób możesz zapewnić ochronę swojego układu.Bezpiecznik polimerowy powróci do stanu niskiej rezystancji, jeśli będzie mógł ostygnąć poniżej swojej temperatury samoczynnego wyłączenia. Może to nastąpić, jeśli zostanie odłączone źródło zasilania albo jeśli prąd zostanie istotnie zredukowany. Wykasowany bezpiecznik polimerowy, następuje wznowienie normalnego działania obwodu.
Warto pamiętać, że w przypadku jego zadziałania, bezpiecznik tego typu nie zablokuje całkowicie przepływu prądu. W obwodzie nadal płynie niewielki prąd. Napięcie wyższe od dopuszczalnego może wywołać efekt przebicia lub przegrzania, powodując trwałe uszkodzenia.
© ElStat Wszelkie Prawa Zastrzeżone